Školní výlet na zámek Ploskovice - Pohádka "Jak se peče písnička"

  19. 06. 2019 | Vložil: Zástupkyně ředitelky

  Na konec školního roku jsme se s dětmi vydaly na výlet na zámek Ploskovice. Nejen, že se děti seznámily s tím, jak se dřív žilo a bydlelo, ale také nás tam čekalo překvapení - netradiční pohádkové divadlo. Při něm jsme se procházely zámeckými prostory, podívaly se do sklepa, kde se nachází uměle vytvořené vodní jeskyně. Tam na nás čekala čarodějnice Xiara a drak Damián. Ti společnými silami pomohly nešťastné služtičce Aničce a princi Vojtěchovi proti pyšné princezně Blance, se kterou chtěl Vojtěcha oženit jeho otec král.
  Dětem se také v celé své kráse ukázal krásný zámecký páv.
  Celý výlet byl velmi vydařený a my jsme si přivezly domů krásné zážitky.


  Podkrušnohorský regiofest

  02. 06. 2019 | Vložil: Zástupkyně ředitelky

  S dětmi se podívaly na Nám.1. Máje, kde se konal Podkrušnohorský regiofest. Děti se podívaly jaké výrobky se v našem kraji vyrábí, seznámily se s postupem výroby vlny, prohlédly si hrníčky z hlíny, viděly vystavený traktor, skleněné ozdoby, seznámily se na bylinkami a zkoušely je správně pojmenovat. Za odměnu dostaly sádrové figurky, které si namalovaly.


  ŠKOLA V PŘÍRODĚ_5. den_hora Svaté Kateřiny

  31. 05. 2019 | Vložil: Zástupkyně ředitelky

  Dobré ráno, dobrý den, je tady poslední dopoledne :-) Dnes se vracíme zpět domů a máme spoustu zážitků se skřítky Permoníky.


  ŠKOLA V PŘÍRODĚ_4. den_Hora Svaté Kateřiny

  30. 05. 2019 | Vložil: Zástupkyně ředitelky

  Dobré ráno, dobrý den, dneska pršet nebude. V okolí jsme dnes našli cestu k pokladu, plnili jsme úkoly skřítků a poklad nikde! Možná by to chtělo … vypadat jako skřítci a odpoledne se za ně převlékneme. Jak se řeklo, tak se stalo. Poklad byl objeven a „skřítkův rej“ mohl začít. Každý tančil, radoval se malý i velký skřítek. Poklad přivezeme domů, stejně jako šťastné malé skřítky, kteří Vám vypoví vše o tom, co zde viděli a zažili. A co víc...vyšli jsme na samý vrch rozhledny,


  ŠKOLA V PŘÍRODĚ_3. den_Hora Svaté Kateřiny

  29. 05. 2019 | Vložil: Zástupkyně ředitelky

  Dobré ráno, dobrý den, budeme mít hezký den, zase si to užijem :-) Ráno nás přivítal skřítek VĚTŘÍK HORSKÝ a KAPIČKA MRAKOVÁ, ale to nám náladu nezkazilo. Celé dopoledne jsme "skřítkovsky řádili". V krásné srubové herně jsme se přivítali v novém dni a každý mohl říci, co se mu tady líbí, co by chtěl dnes dělat i co by se mohlo změnit. Trénovalo se muzicírování, malovalo se na svislou plochu zdi, tancovalo a povídalo se o lese, o louce i o rybníčku. Každý z nás už má své "skřítkovské" jméno. Na oběd se těšil každý, neboť rajská omáčka s knedlíkem je dobrota, které nikdo neodolá.
  Podle jakého kritéria vybíráte mateřskou školu?

  Podle místa bydliště. 1233 45%
  Podle jejího zaměření. 769 28%
  Podle jiného kritéria. 733 27%

  Kontakty

  Mateřská škola Duhový svět
  Prokopova 3389/2
  430 01 Chomutov

  Zástupkyně ředitelky

  Bc. Blanka Tilcerová
  Tel.: 474 627 039
  Provoz školy: 6:00 - 16:00 hod

  Rychlá navigace


  © 2009-2019 Mateřská škola Chomutov p.o. | webdesign sixta

  Jsme partnerem Statutárního města Chomutov v projektu výstavby nového Sportovně a kulturně společenského areálu financovaného z Integrovaného plánu rozvoje města Chomutova s názvem „Areál bývalých kasáren a přilehlého okolí“, který je realizován za finanční spoluúčasti Evropské Unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj, Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad a České republiky.

  Významní sponzoři
  Zavřít