MŠ Pohádka - Školní Pěšina

Jsme zapojeni do projektu


  Charakteristika školy

  28. 07. 2017 | Vložil: Ředitelka

  Naše mateřská škola byla otevřena 1.září 1982. Je postavena uprostřed sídliště Kamenná, její neoficiální název je „Pohádka“. Dopravní dostupnost do MŠ je velmi dobrá, nachází se asi 150 metrů od autobusové zastávky. Parkovací plochy v blízkosti školy jsou poměrně velké.
  Mateřská škola je složena ze dvou pavilonů, kde jsou třídy, a správní budovou, kde se nachází kuchyně, kancelář, sborovna a prádelna. Všechny budovy jsou propojeny spojovací chodbou. Ve školním roce 2014/2015 proběhla rekonstrukce MŠ, tj. zateplení objektu, výměna oken a vstupních dveří, výměna hromosvodů, požárních venkovních žebříků, oprava a nátěry nouzového schodiště a nová fasáda. V roce 2016 došlo k výměně interiérových dveří v budově A a B, dveře barevně korespondují s rámy oken v obou budovách. V roce 2017 byly šatny dětí vybaveny novými šatními bloky a vyzdobeny novými dekoracemi a nástěnkami, ve správní budově byly instalovány nové dveře. V létě 2018 prošel rekonstrukcí páteřní rozvod vody a ve 4. třídě "U trpaslíků" byla položena nová podlahová krytina.
  V přízemí pavilonu A je 1. třída „U broučků“. Děti mají k dispozici umývárnu, toaletu, vlastní šatnu a prostornou třídu, ve které mají koutky – domeček, kuchyňku, Bořkův koutek s nářadím a závěsnou didaktickou pomůcku „Housenku“. V této třídě máme také počítač, kde se děti učí zacházet s myší a klávesnicí.Dále mají hernu s dopravním koutkem. Část herny slouží jako ložnice. Symbolická barva třídy „U broučků“ je žlutá.
  V prvním poschodí pavilonu A máme 2. třídu „U vodníčků“. V této třídě jsou stejné prostory jako v 1. třídě. Také zde je pěkná kuchyňka a další koutky pro děti (kadeřnictví, lékař) a závěsná didaktická pomůcka „Krokodýl“. V herně máme klavír, divadelní koutek, nízkou stěnu a vestavěnou skříň s dostatečným úložným prostorem. Část herny slouží jako ložnice. Symbolickou barvou třídy je zelená.
  V přízemí pavilonu B jsou děti ve třídě „U trpaslíků“. I v této třídě máme spoustu koutků - kuchyňku, která slouží ke hře Na domácnost, poštu, kadeřnictví, koutek dopravních stavbařů, zvědavých průzkumníků, koutek ke hře Na lékaře a také divadelní koutek, kde se mohou děti převlékat do různých kostýmů. U třídy je tělocvična, která slouží pro všechny děti z MŠ. Symbolem třídy „U trpaslíků“ je červená barva. Všechny třídy a herny jsou vybaveny dostatkem didaktických pomůcek dle věkového složení dětí v daných třídách vhodných pro kvalitní rozvoj osobnosti dítěte. Ve všech třídách jsou přenosná divadélka, kulisy, maňásci a loutky. U každé třídy je kuchyňka s myčkou nádobí.

  U mateřské školy je prostorná zahrada, kterou postupně vybavujeme novým zahradním nábytkem. Přestože je naše mateřská škola postavena uprostřed sídliště, máme nedaleko velice pěkná místa na procházky dětí – lesík, lesopark, hřiště.

  Podle jakého kritéria vybíráte mateřskou školu?

  Podle místa bydliště. 1203 45%
  Podle jejího zaměření. 752 28%
  Podle jiného kritéria. 716 27%

  Kontakty

  Mateřská škola Pohádka
  Školní Pěšina 5212
  430 04 Chomutov

  Zástupkyně ředitelky

  Bc. Monika Chloupková
  Tel.: 474 661 158
  Provoz školy: 6:00 - 16:00 hod. hod

  Rychlá navigace


  © 2009-2019 Mateřská škola Chomutov p.o. | webdesign sixta

  Jsme partnerem Statutárního města Chomutov v projektu výstavby nového Sportovně a kulturně společenského areálu financovaného z Integrovaného plánu rozvoje města Chomutova s názvem „Areál bývalých kasáren a přilehlého okolí“, který je realizován za finanční spoluúčasti Evropské Unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj, Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad a České republiky.

  Významní sponzoři
  Zavřít