Jarní blok - Já a probouzející se příroda

  01. 03. 2019 | Vložil: Zástupkyně ředitelky

  Charakteristika integrovaného bloku:

  Tematický celek je zasazen do jarního období, zahrnuje měsíce březen, duben a květen. Zaměřujeme se na pozorování okolní přírody- pučení stromů, růst nové trávy, květin, probuzení drobného hmyzu, hledání druhů ptáků, kteří se vrátili po zimě zpět, narození mláďať .Slavíme jarní svátky- Velikonoce. Snažíme se vést děti ke starosti a péči o přírodu a zvířátka.Poznáváme užitek z domácích zvířat, známe jejich jména, dokážeme je poznat v našem okolí ( př. statek..). Učíme děti k ochraně osobního zdraví v souvislosti s bezpečnosti na silnici, při cyklistice nebo jiných sezónních aktivitách spojených s jarním obdobím.


  Zimní blok - Já a život v zimě

  01. 12. 2018 | Vložil: Zástupkyně ředitelky

  Charakteristika integrovaného bloku:

  Tematický celek je zasazen zimního období, zahrnuje měsíce prosinec, leden a únor.Monitorujeme nejen změny v přírodě, ale posilujeme i úctu k přírodě, uplatňujeme vlastní zkušenosti z pozorování a pobytů venku, učíme děti péči o zvířátka v zimním období. Zaměřujeme se na vánoční svátky a jejich tradice. Zvyšujeme péči o naše zdraví, správné oblékání, stravu a pohyb. Zjišťujeme jaká nebezpečí sebou nese namrzlý povrch, sníh a ledovka. Prožíváme radost z prvního sněhu a seznamujeme se se zimními sporty.  Podzimní blok - Já a moji noví kamarádi

  03. 09. 2018 | Vložil: Zástupkyně ředitelky

  Charakteristika integrovaného bloku:

  Tematický celek je zasazen do podzimního období, zahrnuje měsíce září, říjen a listopad. Monitorujeme nejen změny v přírodě, ale posilujeme i úctu k přírodě, uplatňujeme vlastní zkušenosti z pozorování a pobytů venku, učíme děti znát stromy, keře a plody – jejich využití, ale i nebezpečí. Vytváříme společná pravidla soužití v novém kolektivu, rozlišujeme vhodné a nevhodné chování a jednání, vytváříme podmínky pro prosociální chování. Podzimní blok je významný především pro vytváření a zpřesňování společných pravidel soužití všech dětí, rodičů, pedagogů a provozních zaměstnanců v mateřské škole.

  Nabídka témat:

  Já a kamarádi
  Já a rodina
  Naše školka
  Co je správné a co není
  Co děláme celý den
  ________________________________________
  Podle jakého kritéria vybíráte mateřskou školu?

  Podle místa bydliště. 1233 45%
  Podle jejího zaměření. 769 28%
  Podle jiného kritéria. 733 27%

  Kontakty

  Mateřská škola Písnička
  Zahradní 5185
  430 04 Chomutov

  Zástupkyně ředitelky

  Monika Husová
  Tel.: 474 659 875
  Provoz školy: 6:00 - 16:00 hod

  Rychlá navigace


  © 2009-2019 Mateřská škola Chomutov p.o. | webdesign sixta

  Jsme partnerem Statutárního města Chomutov v projektu výstavby nového Sportovně a kulturně společenského areálu financovaného z Integrovaného plánu rozvoje města Chomutova s názvem „Areál bývalých kasáren a přilehlého okolí“, který je realizován za finanční spoluúčasti Evropské Unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj, Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad a České republiky.

  Významní sponzoři
  Zavřít