Charakteristika školy

  30. 08. 2009 | Vložil: Ředitelka

  MŠ U sluníčka - AlešovaMateřská škola Alešova 2451 využívá neoficiálního názvu "U sluníčka" je součástí právního subjektu Mateřská škola Chomutov, příspěvková organizace.
  MŠ je čtyřtřídní s péčí o děti zdravé, děti s vadami řeči v logopedické třídě a děti se speciálními vzdělávacími potřebami ve třídě kombinací vad.

  Kapacita školy: 62 míst
  Provoz školy: celodenní 6:00 - 16:00 hodin
  Počet tříd:
  1. třída kombinace vad - 6 dětí
  2. třída heterogenní - integrace - 19 dětí
  3. třída heterogenní - 25 dětí
  4. třída logopedická - 12 dětí

  Budova mateřské školy je starší rodinná vila vystavená v roce 1914. Zpočátku byla budova využívána jako jesle. Od roku 1981 do 31. 12. 2003 jsme rodičům nabízeli internátní provoz, od 1. 1. 2004 prodloužený provoz do 20.00 hodin a od 1.1. 2005 jsme přešli na běžný celodenní provoz do 16. 00 hodin. Tento provoz plně vyhovuje zdravým i handicapovaným dětem, které k nám dojíždějí i z okolních obcí.
  V blízkosti mateřské školy je zastávka MHD Kadaňská – autobusy č. 1., 4. a 9. a tím má škola velmi dobré spojení s centrem města. Před mateřskou školou je plně vyhovující parkoviště. Školka je umístěná ve velké a funkční zahradě sousedící se Základní školou Chomutov, Kadaňská 2334. Na zahradě školy jsou umístěná dvě pískoviště, altánek, dřevěný vláček a houpadla. V okolí školy v zástavbě rodinných domků můžeme využívat dětské hřiště. Nedaleké sady a volná přírodní prostranství nabízejí spousty zajímavých poznávacích vycházek, u Filipových rybníků máme možnost sledovat život ve vodě i okolo ní.


  Vchod do budovy je z čelní strany ulice. Vstupní, malý vestibul využíváme pro prezentaci výroků dětí a pro informování rodičů o činnosti školy. Za vestibulem se nachází vchod do suterénu a prvního podlaží školy. V suterénu je šatna pro děti ze všech tříd a malá tělocvična. Šatnu zde mají provozní i pedagogičtí zaměstnanci, která byla rekonstruována v červenci 2014. V suterénu se také nachází keramická dílna, kotelna a sklady. V prvním podlaží budovy je 1. třída speciální pro děti s kombinacemi vad a 2.třída. Je zde situována nově rekonstruovaná kuchyně, červenci 2013, s příslušnými skladovacími prostorami, kde pracují dvě kuchařky, které zajišťují školní stravování. V kuchyni je umístěn výtah k transportu potravin do druhého podlaží. Ve druhém podlaží můžeme nahlédnout do 3. a 4. třídy a kanceláře zástupkyně ředitelky školy. Dále vede schodiště do třetího podlaží, kde se nachází společná ložnice pro děti, muzikoterapie (klidová, relaxační místnost), perličková koupel pro masáže dětí se zdravotním postižením a půdní prostory.
  Mateřská škola velmi úzce spolupracuje se základní školou, se kterou sousedí. Máme možnost využívat tělocvičnu školy pro tělovýchovné a sportovní aktivity, navštěvujeme první ročníky ZŠ, vyměňujeme si zkušenosti s učitelkami prvních tříd a pořádáme společné akce. Spolupracujeme také s Policií ČR, Městskou policií, Hasiči, Základní uměleckou školou a Plaveckou školou a dalšími organizacemi dle smluvních vztahů.
  V roce 2009 jsme opravili fasádu budovy, střechu, dům zateplili, původní okna jsme nahradili plastovými, třídy a herny vybavili novým nábytkem a nyní postupně obnovujeme podlahové krytiny, dětské koupelny, WC, školní kuchyni a upravujeme půdní prostory k dalšímu účelnému využití.

  Prohlédněte si naši školu v krátké videoukázce.
  Jste spokojeni s tím, jak mateřská škola připravuje vaše dítě na další vzdělávání?

  ano 309 42%
  ne 216 29%
  nesleduji to 210 29%

  Kontakty

  Mateřská škola U sluníčka
  Alešova 2451
  430 03 Chomutov

  Zástupkyně ředitelky

  Bc. Ivana Vlčková
  Tel.: 474 626 269
  Provoz školy: 6:00 - 16:00 hod

  Rychlá navigace


  © 2009-2016 Mateřská škola Chomutov p.o. | webdesign sixta

  Jsme partnerem Statutárního města Chomutov v projektu výstavby nového Sportovně a kulturně společenského areálu financovaného z Integrovaného plánu rozvoje města Chomutova s názvem „Areál bývalých kasáren a přilehlého okolí“, který je realizován za finanční spoluúčasti Evropské Unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj, Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad a České republiky.

  Zavřít